חשיבות חיזוק הבניין

חשיבות חיזוק הבניין2018-11-01T14:22:49+03:00

למה חשוב לחזק בניינים ישנים? מה יתרונות החיזוק? מדוע חיזוק בניינים היא השקעה משתלמת?

תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה שינתה מהיסוד את היחס לפרויקטים של התחדשות עירונית בישראל. נכון להיום, אין עוררין לגבי החשיבות של חיזוק הבניין ובעזרת בניה חכמה אפשר גם להפיק ממנה ערך מוסף.

בניה חכמה שווה לך יותר

בתרמיקה מתמחים בפרויקטים מסוג תמ"א ומזמינים אותך לשמוע על בניה חכמה.

מהי תמ"א 38?

בשביל להבין את החשיבות של חיזוק הבניין צריך לחזור אחורה ולהיזכר בהגדרה הטכנית של תמ"א 38. בראש ובראשונה, מדובר באוסף של תקנות שתפקידן הוא לטפל בסיכונים שנובעים מרעידות אדמה, כמו גם לייצר אינטרס משותף בין הדיירים והקבלנים. בפועל, הוראות התמ"א מאפשרות לבעלי הזכויות על הדירות להוסיף מעלית וחנייה, לעצב מחדש את הבניין ולהוסיף מרחבים מוגנים.

חיזוק לצרכי בטיחות

החיזוק של הבניין חשוב כי הוא מגן מפני הסיכונים הישירים והעקיפים של רעידות אדמה. ישראל נמצאת במיקום מסוכן ובקרבת השבר הסורי-אפריקאי, מה גם שמבנים שהוקמו לפני 1 בינואר 1980 כלל אינם עומדים בתקנות החדשות. בהקשר הזה, החיזוק חשוב גם להגנה על הבניין שעובר תמ"א 38 וגם לטובת בטיחות שאר הסביבה העירונית והצפופה.

הערך המוסף של התמ"א

חיזוק בניינים מקצועי מבוצע במסגרת תמ"א בתוך זמן קצר וללא המורכבות הנלווית שמאפיינת פרויקטים של פינוי בינוי. כמו כן, בעזרת בניה חכמה שמשלבת בתוכה בניה תרמית ואקוסטית אפשר להשביח את ערך הנכס בעשרות אחוזים. זהו יתרון שקורץ לנציגי וועדי בתים וחשוב בעיקר לבעלי הנכסים עצמם.

התמ"א שלך מתחילה עכשיו

נציגי תרמיקה ישמחו לשמוע ממך בהקדם כדי לבדוק האם גם בבניין שלך אפשר לעשות תמ"א 38.